Wilki znowu wygrywają !

• autor: Marcinus92, 2014-01-26 18:03

Młode Wilki dziś wczesnym popołudniem pokonały Scorpion Skalbmierz 5:1.

Młode Wilki Czarnocin - Scorpion Skalbmierz 5:1 (2:0)
M. Krawczyk 2, Robak, Szpak, Wojas - ?

Skład: Adamus - Kaczmarczyk, Durbacz, Robak, Wojas oraz M. Krawczyk, Janasik, Szpak.

Zespół z Czarnocina, tak jak przed tygodniem, w początkowych fragmentach pierwszej części przeważał. Najpierw po podaniu od Kaczmarczyka z połowy boiska, Robak z bliska pokonał bramkarza rywali. Drugą bramkę Szpak wbił kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Scorpion też nie próżnował; miał kilka świetnych okazji, ale brakowało jego zawodnikom skuteczności. Dużo z tych okazji wywiązało się po czasami wręcz chaotycznej grze z tyły drużyny z Czarnocina. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale gole strzelały Wilki, gdy M. Krawczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Młode Wilki z czasem zaczęły grać słabiej, zaczęli popełniać sporo głupich błędów, co próbowali wykorzystać Skalbmierzanie. Udało im się to tylko raz, gdy po strzale piłka odbiła się od Durbacza i wpadła w okienko bramki zaskoczonego Adamusa. Później robiło się bardziej gorąco pod bramką zielono-czarnych, ale golkiper spisywał się bez zarzutu. Wynik spotkania ustalił Wojas.
Co może cieszyć po tym meczu to na pewno wygrana i dodatkowe 3 punkty, które wciąż dają realną szansę na awans do najlepszej czwórki. Niestety nie można tego za bardzo powiedzieć o grze, która momentami może się podobać, ale częściej mamy do czynienia z chaosem oraz masą głupich i zupełnie niepotrzebnych błędów. Co ciekawe, zawsze w drugiej połowie, szczególnie w ostatnich jej fragmentach Młode Wilki gubią się tak, że pozwalają się zepchnąć do głębokiej defensywy i na dużo pozwalają przeciwnikowi. W meczach z udziałem Wilków musi zapanować spokój i opanowanie, kontrola gry, i skuteczność, z którą różnie też bywa, w przeciwnym razie bardziej wymagający rywale wykorzystają to bez litości, a najtrudniejsze mecze dopiero przed nami ze Śmiłowicami i Przemykowem.
Następny mecz jednak rozegramy 8 lutego z najsłabszym Presto Team, który wysoko uległ rezerwom Wisły Opatowiec 4:9.