LZS Bieglów-Miławczyce - Młode Wilki Czarnocin 3:2 (15.8.2009)

Jutro puchar, w niedzielę o czwórkę w lidze

• autor: krychul19, 2014-02-14 17:40

Dwa mecze w dwa dni to plan na najbliższy weekend zawodników Młodych Wilków Czarnocin. Jutro w ramach II rundy Pucharu Ligi zmierzą się z zespołem Wojciechowa, a dzień później w przedostatniej kolejce III ligi z Przemykowem w meczu, który zadecyduje o tym, która z tych drużyn zagra w dalszej walce o awans do II ligi.

Priorytetem dla Młodych Wilków jest liga i mecz z Przemykowem jest w tej chwili najważniejszy. Dlatego lepiej było go rozegrać jako pierwsze aby wiedzieć, czy walczyć dalej w lidze, czy skupić się na pucharze. Jednak z niewiadomych względów dni spotkań zostały zamienione i trzeba grać jak jest. To spowoduje większe zaangażowanie graczy ,,Wilków'' już jutro i mając w pesrpektywie trudnego rywala ligowego, jest mało prawdopodobne aby wytrzymali trudy dwóch meczów w tak krótkim czasie (niespełna 24 godziny).

Wojciechów to drużyna, która miała ten sezon grać w lidze III, ale z powodu wolnych miejsc na drugim froncie, zorganizowano baraże, dzięki którym Wojciechów znalazł się w II lidze. Nie szło mu tam jednak za bardzo. W 11 meczach zdobył tylko 10 punktów i ostatecznie zajął 9 miejsce i będzie grał baraż o utrzymanie.W drużynie najbliższego rywala Młodych Wilków gra m. in. Sebastian Jędras, który przez kilka lat przywdziewał zielono-czarne barwy.

Przemyków do tej pory zgromadził 18 punktów w 8 meczach. Zespół ten charakteryzuje się jedną ze szczelniejszych obron - tylko 10 goli straconych (mniej mają tylko Śmiłowice - 8). Mecz z Młodymi Wilkami także dla Przemykowa jest najważniejszy w sezonie. Ewentulana porażka sprawi, że przy tej samej ilości punktów oba zespoły zamienią się miejscami i to Czarnocinianie zagrają o wyższe cele.