LZS Bieglów-Miławczyce - Młode Wilki Czarnocin 3:2 (15.8.2009)

Młode Wilki w barażach

• autor: Marcin099, 2016-02-23 19:42

Dobiegła końca runda zasadnicza w II lidze Powiatowej Ligi Futsalu. Zespół Młodych Wilków po zajęciu 10 miejsca będzie rywalizował w meczu barażowym o utrzymanie.

W ciągu całego sezonu Młode Wilki wygrały tylko dwa mecze: z ostatnim w tabeli Naprzodem Skalbmierz, który nie zdobył żadnego punktu (6:2) oraz walkowerem z juniorami Termalici Bruk-Bet Nieciecza, którzy zostali już wcześniej wycofani z ligi. Ich miejsce w barażu zajmie zatem Naprzód.
Patrząc na rozgrywki wiadomo było, że łatwo nie będzie. Drużyna, która zajęła w poprzednim sezonie dopiero 7 miejsce, na dodatek w III lidze otrzymała szansę od losu i wystartowała na zapleczu elity. Choć wyniki pokazywały, że zespół z Czarnocina nie jest może jeszcze gotowy na drugi poziomo rozgrywkowy, ale momentami jego naprawdę nie wyglądała najgorzej. Niech świadczy o tym fakt, że w niemal wszystkich meczach Młode Wilki prowadziły do przerwy, a dopiero w drugiej części gra sypała się i traciły bramki. Jednym z powodów była na pewno słaba frekwencja zawodników na meczach. Niestety ciężko jest coś ugrać nie mając żadnego lub tylko jednego rezerwowego. Do tego dochodziła jeszcze bardzo duża nieskuteczność. W kilku meczach wynik mógłby być z pewnością inny, gdyby zawodnicy wykorzystali choć część ze świetnych okazji bramkowych.
Teraz trzeba czekać na rozstrzygnięcia w III lidze bowiem do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki. Młode Wilki zmierzą się z trzecim zespołem z III ligi, który zostanie wyłoniony po fazie play-off.
Oprócz zmagań ligowych jest także występ w Pucharze Ligi. W I rundzie drużyna z Czarnocina podejmie obecnego lidera III ligi Lewart Bejsce.